Webdesign Dluhopisomat.cz

O Projektu

Dluhopisomat je český portál, který nabízí klientům způsob, jak zhodnotit své peníze nad úroveň inflace pomocí investic do firemních dluhopisů. Klient se ma mňe obrátil  v rámci spolupráce na kompletním redesignu svého webu. Výsledkem měl být tak moderní typ prezentace s jednoduchou orientací, nápaditým minimalistickým designem a důveryhodnou formou komunikace. 

Rozsah projektu

  • Webdesign
  • Odborní konzultace
  • Ilustrace a grafika
  • Infografiky
O firmě
Kontakt
Hlavní stránka
Jak to funguje

Účelem webdesignu bylo jednoduchou a přesvědčivou formou vyvolat zájem k výběru správneho emitenta

Webdesign prezentace pro Dluhopisomat se v prním řadě musí odlíšit od konkurence. O to stará netradiční barevnost, která již na první dojem klienta oslovila. V kombinaci s minimalistickým provedením světlého pozadí tak vzniká kontrast prvků na nerušené ploše. Návštevník webu se tak soustředí na sdělení a prezentace ho účelově vede k akci. 

Jednoduché infografiky vysvětlují jednoduchý postup

Obsah webu je odborný a textem se v některých částech prezentace nešetřilo. Z již dané grafické identity jsem proto vytvořil několik jednoduchých infografík, které text graficky doplňují. Pomáhají porozumět obsahu a přispívají k lehké zapamatovatelnosti. V originální grafické podobě infografiky tvoří také odlišovací prvek od konkurence.

Kompozice lehce přispůsobitelná pro mobilní zařízení

Po doladění všech podob stránek pro velké rozlišení si jen málokdo nechá vypracovat mobilní verze webdeignu pro všechny podstránky. V případe realizace designu pro Dluhopisomat se navrhl responzivní design pro všechny části webu. Od textových bloků, grafů, formulářů až po nejmenší ikonky. Jedním z hlavních úkolů pak bylo zachování co jednotné podoby prvků na všech rozlišeních bez zbytečných komplikací v provedení. 

Jak vznikal design pro Dluhoppisomat, aneb ze zákulisí tvorby

Celý design vznikal v pohodlném editoru Adobe XD, kteří je určen hlavně pro webové aplikace a prezentace. Práce v něm jde lehce a výsledky jsou znát jiý po první hodině 🙂 Jinak tomu nebylo ani při projektu Dluhopisomatu. V prní řadě vzniká návrh struktury, bez kterého nelze vytvořit plnohodnotný a účelový webdesign. V následném procesu vzniká barevnost a výběr vhodného sytlu písma. Nakolik jde o korporátní prezentaci, zvolen byl dobře čitelný font Dosis. Další kapitolou bylo vytvoření kontrastu a rozpoznatelnost barev na tlačítkách a jiných sekcích webu. Pro některé stránky se vytvořilo několik verzí pro lepší porovnání výsledního dojmu. Níže vidíte jen čast celé realizace.

Infografiky a jednoduché grafy sluoží předenším pro vysvětlení a  znázornění údajů.

Není nic lepšího pro znázornění vývojových ukazatelů a úspěchů než graf nebo infografika. Tyhle prvky na webu vznikali v návaznosti na grafickou identitu a služí pro lepší zachycení pozornosti napříč prohlížením obsahu. Šetři čas a informují o dosažených výsledcích společnosti nebo přehledně znázor°nují číselné hodnoty. 

Na závěr

Na úvodu konzultace mě oslovil především zájem klienta odlišit svůj web od konkurenčních portálů. Design tvoří přeci 90 procent dojmu. A právě v oblasti zhodnocení investic a dluhopisů je unikatní provedení designu webu spíše raritou. Proto vznikl typ designu, který symbolizuje všechny aspekty, které jsou v této oblasti potřebné. A to především důveryhodnost, důkladnost a zaručený úspěch vložených investic na základě referencí a zkušeností.

Máte zájem o individuální nabídku?

Líbí se Vám příspěvek?

Sdílejte ho na sociálních sítích