Garden Design

O Projektu

Prezentace služeb zahradní architektky Anežky Stejskalové. Hlavním záměrem spolupráce bylo především představení služeb a portfolia referencí v oblasti tvorby zahradní architektury a designu. Největší potenciál, při tvorbě grafické identity v tomto projektu, jsem viděl v spojení symbolů přírody a technického prvku architektury. Pojďte se podívat na to jak probíhala realizace a tvorba designu pro deisgnerku.

Rozsah projektu

  • Firemní identita
  • Logo manual
  • Web design
  • WordPress web
  • Vizitky

Logo

Spojení přírody, designu a architektury

Logo se tvoří jednou za dlouhou dobu, nebo při nejlepším jednou za život. Proto, jako při každé tvorbě loga, i zde vznikla kreativní podoba symbolu, navazující na obor klientky. Symbol znázorňuje práci s přírodou a zahradou.

Barevná schéma designu loga

Inspirace vychází z přírody a geometrie

V jednotném geometrickém tvaru šestiúhelníku a stromu je toho více jak je na první pohled vidět. Symbol stromu narušují jednotlivé cesty. Připomínají větve stromu ve tvaru mozaiky. Doplňkový úkol mozaiky je zrcadlem pracovního postupu při tvoření nové zahrady, kde se prostor skládá z několika přírodních prvků.

Web design čistý a vzdušný

Málo je někdy více. Toto pravidlo sedí k projektu Garden design dokonale. Vzdušný a čistý design, méně textu s kvalitními klíčovými slovy, vyvolává pocit čistoty a harmonie spojenou s přírodou. Stejně jako výsledek práce odborníčky v zahradním designu.

Barevná schéma web designu je založená na dvou kontrastních barvách – tmavě zelenej a čistě bílé. Tu pak doplňují jemné pastelové odstíny barev z logo designu. Samozřejmě v nerušivém poměru. Výjimkou je pak sytá barva na tlačítkách.

Kontrast bez pozadí a rušivých prvků

Kontrast není pouze o barvách. To málo kdo ví. Dalším z prvků, který ho vytvářejí je i prostor. Tuto metodu kontrastu vytvořeného dosazením správných fotografií rostlin bez pozadí do prázdného bílého prostoru. To má za výsledek zachycení pozornosti klienta a utvrzení myšlenky o odbornosti služeb v oblasti zahradní architektury.

Podoba hlavní stránky Garden design

Cílem webu je prezentace služeb a vybízení k poptávce

Jako u většiny klientů – podnikatelů i zde je hlavním a primárním úkolem v první řadě představení služeb pro cílové zákazníky na prezentačním webu. Rozsah webu není proto rozsáhlý, není k tomu důvod. Jednoduchou formou návštěvníky informuje o službách a směruje je k poptávce v případě zájmu. Web je postaven na platformě WordPress. Administrace a správa obsahu je proto přívětivá i pro jeho novou majitelku, která tak nemusí platit za každou změnu.

Vizitky pro doplnění firemní identity

Realizace vizitek v další fázi pracovního postupu pak nebyl vůbec složitý. Při tvorbě firemní identity pro podnikatelé na vlastní noze jsou vizitky vhodné především v offline komunikaci a osobním setkáním s klientem.

Na závěr

Osobní webové stránky a nový brand Garden design přinesl klientce silnou formu prezentace a odlišení od konkurence. Přírodní design, architektura, čistota a symbolika je komplexně zobrazena ve všech vytvořených grafických podkladech. Logo, prezentační web, i vizitky tak dnes pomáhají vyniknout na trhu podnikání.

Máte zájem o individuální nabídku?

Líbí se Vám příspěvek?

Sdílejte ho na sociálních sítích