Forcrane

O Projektu

Společnost ForCrane s.r.o. vznikla na základě dlouholetých zkušeností v jeřábové dopravě a IT oboru. Patří tak ke špičce v oblasti revizí a školení v této oblasti. Proto se v profesionálním duchu musela nést i budoucí grafická identita společnosti. Od vizitek po web design, či logo, postupně jsem zrealizoval komplexní firemní prezentaci společnosti ForCrane pro web i offline komunikaci ve formě tiskových podkladů.

Rozsah projektu

  • Firemní identita
  • Logo design
  • Webdesign
  • WordPress web
  • Firemní tiskoviny
  • Grafika pro sociální sítě

Nápaditý logo design ve tvaru 4 a jeřábu

Tvorba loga probíhá (jako ve většině nově vznikajících značkách) v první fázi realizace firemní identity. Na základě úvodní analýzy konkurence jsem si všimnul, že většina podobných logo designů od konkurence nedisponuje kreativním nápadem, ale spíše využívali klišé v oboru. Logo společnosti ForCrane v sobě nese myšlenku spojení dvou symbolů. Číslice 4, která vychází z názvu For (z angl. Four – čtyři) se spojuje se symbolem jeřábu. Jednoduchá forma loga je lehce zapamatovatelná a odlišuje společnost na trhu od konkurence originálním návrhem.

Jednoduchost v designu a kontrast v barvách

Společnost ForCrane měla již starší web, který potřeboval refresh a redesign. Chyběla zde také možnost propagace poptávky, která je v tomto druhu webů potřebná. Musím pochválit zadavatele, který také k poptávce nového web designu přinesl jasné zadání a představu o nové struktuře podstránek. Pro nový web jsem proto zvolil jasné rozlišení prvků (prezentačních i vybýzejících k poptávce) a maximálně dvě barvy (žlutá a tmavě modrá). V moderním duchu světových korporátních webů jsem tak navrhl čistý, jednoduchý a přitom přehledný web design.

Technické ikonky pro lepší zapamatovatelnost a rozpoznání textu

Velký záběr poskytovaných služeb a prezentovaných podstránek na webech jako je tento, potřebuje hlavně přehlednou a nenucenou navigaci. Každá služba proto v designu dostala patřičnou ikonku, která ji reprezentuje napříč celým webem. Od položek v menu až po prezentaci služeb na konkrétních podstránkách. Návštěvník tak nemá problém rozeznat i těžší pojmy nebo odborné spojitosti na webu.
O firmě
Poptávka
Hlavní stránka
Podstránka

Účelem webdesignu bylo představení firmy a zacílení na vyplnění poptávky

Na novém webu společnosti ForCrane se o odbornou prezentaci služeb a firmy starají dobře napsané texty a vhodně vybrané fotografie. V oblasti vybízení k poptávce nebo zachycení pozornosti návštěvníka jsou na webu vytvořeny tzv. “call to action” sekce. Ty ve formě kontrastních tlačítek nebo kontaktních údajů v hlavičce, patičce nebo v obsahu webu zachycují pozornost a směrují k poptávce.

Design mobilní a webové aplikace Forcrane pro evidenci

Realizace tiskové brožury Forcrane

Realizace vizitek Forcrane

Na závěr

Cesta k finalizaci firemní identity pro společnost ForCrane nebyla krátká, no za to splnila dokonale svůj účel. Nové grafické podklady teď pomáhají s odlišením od konkurence a lepšímu zachycení nových zákazníků. Od tvorby loga,web designu, deisgnu pro aplikaci, nebo firemních podkladů, je nový design silným prvkem společnosti.

Máte zájem o individuální nabídku?

Líbí se Vám příspěvek?

Sdílejte ho na sociálních sítích