Príbehovo.sk

O Projektu

Velice hezká myšlenka slovenského projektu Príbehovo mě zaujala hned na začátku. Personalizovaná osobní kniha pro děti i ty nejmenší přináší na trh novou formu interaktivního příběhu, v kterém hraje hlavní postavu právě obdarované dítě. Za vším stojí pozitivní a usměvavá copywriterka Ľubka Honíškova, která mě oslovila s pomocí propagace a tvorbou prodejního webu (menšího e-shopu) pro její knížky. Jak probíhala tahle skvělá spolupráce zjistíte níže.

Rozsah projektu

  • Firemní identita
  • Web design
  • WordPress web

Spojení děstkého světa fantazie se světem webovým

Hlavním cílem projektu Príbehovo bylo vytvořit jednoduchý prezentační web s možností objednávky knížek na míru. Hned na úvod bylo jasné, že se nebude jednat o běžný e-shop. Největší výzvou proto bylo vymyslet nevšední a hravý web design, který spojuje svět dětskej fantasie, moderního prodejního webu. Taký, který vypráví příběh rovnako jako osobní knížka.

Kreslené obrázky jako přímo od mamky

Silním prvkem tónu komunikace pro návštěvníky webu Príbehovo.sk jsou kreslené ilustrace přímo z knížek pro děti. Ty kreslila mama klientky Ľubky. Při tvorbě konceptu a následně web designu jsme proto vybral ikonky, které se do jednotlivých sekcí webu ideálně hodily. Doplnili tak hravou a složku prezentace a nerušivou formou prezentovali nádech celého projektu.

Jak vznikal design pro Príbehovo.sk, aneb ze zákulisí tvorby

Nic není hotové hned. Jakmile však máte správnou inspiraci a motivaci pro tvorbu, probíhá práce na deisgnu hladce. Web design projektu Príbehovo vznikal (jako jiné webové projekty, na kterých jsem pracoval) v grafickém programu. Pro práci už nepoužívám Photoshop jak tomu bylo kdysi. Používám modernější a vhodnější program Adobe XD, který je pro to ideálním kandidátem. Podívejte se níže, jak to vypadá pod kapotou tohoto programu a jak vznikal design webu Príbehovo.sk.

Design hlavní stránky

Cílem webu je představit netradiční produkt a přinést na trh něco hezkého a užitečného

Produkt tak netradiční jak je osobní kniha není moc složité prezentovat. Hravé ilustrace, úsměvné a emoční fotografie dětí, hravé barvy. I zde však platí pravidlo každého správného prodejného webu, a to vyvolat tu správnou emoci a přesvědčit k prodeji. Proto na webu nechybí názory spokojených zákazníků, prostředí nákupního procesu a účtu (postaven na platformě WordPress a Woocommerce), nebo v neposlední řade sekce vybýzejíci k nákupu. To všechno v správné míře přispívá k tomu, že návštěvník na webu stráví plnohodnotný čas se správnou dávkou radosti a motivace k nákup.

Dostupný a ladný design na všech zařízeních

Radost z vyprávění a dobrodružství projektu Príbehovo nesmí být omezen jenom na vybraných obrazovkách počítače. Jako každý web, který jsem realizoval, i tento lze bez ostudy zobrazit také na mobilních zařízeních nebo tabletech. Podívejte se na to jak se design zobrazuje na jiných obrazovkách. Níže nebo rovnou na ostrém webu.

Na závěr

Velký záběr poskytovaných služeb a prezentovaných podstránek na webech jako je tento, potřebuje hlavně přehlednou a nenucenou navigaci. Každá služba proto v designu dostala patřičnou ikonku, která ji reprezentuje napříč celým webem. Od položek v menu až po prezentaci služeb na konkrétních podstránkách. Návštěvník tak nemá problém rozeznat i těžší pojmy nebo odborné spojitosti na webu.

Máte zájem o individuální nabídku?

Líbí se Vám příspěvek?

Sdílejte ho na sociálních sítích