Webdesign Dotace.eu

Soutěž a výhra na 3. místě

Z času na čas je dobré vystoupit ze své komfortní bubliny a otestovat své dovednosti formou soutěže s jinými designery. A tak jsem se zapojil do soutěže v tvorbě webdesignu pro nový portál Dotace.eu.
Webdesign pro Dotaace.eu poptávala poradenská společnost zabývající se projekty na získávání dotací pro klienty společnosti z fondů EU.

Hlavním úkolem bylo vytvoření nabídky s přehlednou filtrací, odlišnou od konkurence. 

Rozsah projektu

  • Logo design
  • Webový prototyp
  • Web design
  • Účast na soutěži
  • Ikonky

Logo s jasným sdělením

Při návrhu loga jsem především dbal na prpojenost loga s webdesignem. Použití jednoduchého a nerušeného fontu (písma) Segoe UI a doplnění barev z grafické identity. Jako hlavní propojovací prvej je ude použitý tvar pod koncovkou .eu. Tento tvar je použitý také na tlačítkách nebo jiných částech webu (hlavičky v tabulkách nebo náhledy pro obrázky).

Jednoduchost v písme

Zvolená barevnost

Vyzkoušejte funkční prototyp webu

Webdesign v dněšní době posouvá hranice i v možnostech zážitku z budoucího webu. Jednou z cest je i vytvoření interakčního modelu webu, který lépe prezentuje záměr designera pro jedntlivé části webu. Pro lepší zážitek z designu vyzkoušejte prototyp webdesignu včetně animací na tlačítkách nebo jiných prvcích. Po rozkliknutí se Vám otevře prezentace. Doporučuji používat monitor s větším rozlišením.

Jaký je nový webdesign webu?

Responzivní layout

V dnešní době již samozřejmostí. Všechny sekce v layoutu webu jsou jednoduše přizpůsobitelné různým displejům.

Jednoduchost

Aby se klienti nebo návštěvnici na webu cítili příjemně, měli všechno na očích a nemuseli na webu zbytečně nic hledat.

Vzdušný design

Na základě zadáni od klienta je nový design webu prostornější a vzdušnější. Web tak dostal nový a svěží nádech.

Modernost

Pri práci jsem dbal na modernost webu. Námety většinou čerpám zo světových postupů a trendů.

Design hlavní stránky

Cílem webdesignu je dobrá struktura filtrace a výběru správné dotace

Navržení struktury pro filtrování z velkého množství informací není moc snadné. Výsledkem musí být rozhraní, které je jasné a srozumitelné pro kaťdého, kdo o dotace žádá. Pro jsem celý proces rozdělil do několika kroků podlé souvislostí informací. V praxi to znamená, že se návštevník nemusí orientovat v nepreberném množství možností na jednom místě. Krok za krokem se postupně dostane k výběru vhodných dotací. V každém kroku se pozornost věnuje samostatné skupině informací. To jako jednotlivé kroky řeší můj webdesign se můžete podívat níže.

Návrh filtrace pro výběr vhodných dotací

Výsledky hledání v porovnávací tabulce

Jeden z požadavků zadavatele v soutěži bylo i navržení výstupní stránky s přehledem výsledků. Výsledky se zobrazují v porovnávací tabulce s přehledným zobrazením možností a kritérií. Nechybí zde ani možnost tisku jednotlivých dotací nebo dotací společně. Nad tabulkou nechybí ani možnost měnit kritériá a získat nové výsledky hledání v krátkém čase.   

Na závěr

Velkou výzvou při podobných stránkách jako je portál Dotace.eu je na začátku návrh dobrého vyhledávaní dle kritérií. Tomuto řešení jsem proto věnoval nejvíce času. Výsledkem byl interaktivní prototyp webu, který si může zadavatel vyzkoušet přímo v praxi. A to i bez zbytečného vysvětlování.

I když oblast zaměření tohoto portálu zasahuje do sektoru Evropské únie, napříč designem jsem se vyhýbal hlavně klišé typických hvězd a vlajek. Jedoduchá a nápaditá grafika pak spočíva v motivačních prvcích, ikonkách nebo barevné kombinaci.

Máte zájem o individuální nabídku?

Líbí se Vám příspěvek?

Sdílejte ho na sociálních sítích